Občianske združenie vydalo nasledovné publikácie:

Posledná modrokamenská grófka

Autor: Jaroslav Hanko,

Rok vydania: 2018

Autor v publikácii ponúka možnosť nahliadnuť do života grófky Elly (Gabriely Almášiovej, rod. Károlyiovej), predovšetkým cez jej rodinu a potomstvo. Významnou časťou práce je publikovaný fotografický materiál pochádzajúci priamo od rodiny grófky. Pozornosť je kladená samozrejme na pôsobenie na hrade Modrý Kameň, pričom autor približuje aj okolnosti predaja Československu v roku 1924.

Balašovci z Ďarmôt a Modrého Kameňa

Autor: Jaroslav Hanko,

Rok vydania: 2012

Jedinečná publikácia zachytávajúca niekoľko sto ročné dejiny rodu Balaša. Čitateľ sa zoznámi, nie len s jednotlivými príslušníkmi rodu, ale aj s ich pôvodom, erbom, majetkami a podobne.

Autor v publikácii predstavuje rod Balaša z Ďarmôt a Modrého Kameňa /Balassa de Gyarmath et Kékkó/. Úvodom sa venuje teóriám pôvodu, otázke erbu či mena rodu. Následne skrz jednotlivých príslušníkov rodu predstavuje rod samotný, od jeho predkov až po poslednú príslušníčku rodu, teda od začiatku 13. do začiatku 20. storočia. Osobitný dôraz kladie autor na majetky rodu v jednotlivých stoliciach na území dnešného Slovenska. Istým bonusom publikácie je krátka zmienka o Balašovcoch z iných rodov.

Vystrihovačka hradu Modrý Kameň

Autor: Jaroslav Hanko,

Rok vydania: 2010

Postaviť hrad, či kaštieľ v minulosti, trvalo niekoľko rokov. Vy si ten svoj môžete postaviť za niekoľko minút vďaka vystrihovaciemu modelu hradu Modrý Kameň.

Papierový vystrihovací model zabaví mladších aj starších. Vďaka jednoduchému návodu je postavenie vlastného hradu Modrý Kameň také jednoduché … alebo nie je? Vyskúšajte si to!

Vystrihovačka sobášneho paláca v Bytči (momentálne nedostupné)

Autor: Jaroslav Hanko,

Rok vydania: 2014

Jednoduchý papierový model sobášneho paláca v Bytči. Jedná sa o jedinečnú renesančnú budovu s veľkolepou sieňou, ktorú dal postaviť palatín Juraj Thurzo pre vydaj svojich dcér. Papierový model má odnímateľnú strechu s pohľadom do interéru sály.